Są wyniki sekcji zwłok znalezionych w mieszkaniu. Co tam się wydarzyło?

policja, zdjęcie ilustracyjne fot. Ewa Malicka

Według wstępnych ustaleń prokuratury po sekcji zwłok do śmierci dwóch osób, kobiety i mężczyzny w Siernikach pod Rogoźnem nie przyczyniły się osoby trzecie. Jednak okoliczności sprawy nadal są badane.

Przypomnijmy: 4 czerwca w miejscowości Sierniki w jednym z mieszkań znaleziono ciała dwóch osób, 43-letniej kobiety, niepełnosprawnej z powodu amputowanej nogi, i 53-letniego mężczyzny. Oboje mieli rany postrzałowe głowy i one były przyczyną śmierci. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

Gazeta Wyborcza poinformowała, że mieszkanie, w którym znaleziono ciała, było zamknięte i służby musiały wejść tam siłowo. Jak powiedział Radiu Poznań Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, kobieta i mężczyzna znali się, ale nie byli małżeństwem. Broń i amunicja znalezione na miejscu zdarzenia były legalne – mężczyzna miał na nie pozwolenie.

Sekcja zwłok się zakończyła, ale jeszcze nie wszystkie okoliczności sprawy są znane. Rzecznik podkreślił, że czynności nadal będą prowadzone, zwłaszcza jeśli chodzi o opinię biegłych balistyków. Mogło tu dojść do zabójstwa i samobójstwa, ale na tym etapie pewności jeszcze nie ma. Dochodzenie trwa.

Podziel się: