Są wyniki sekcji zwłok dwumiesięcznego chłopczyka. Jaki był powód śmierci?

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

Prokuratura Rejonowa w Jarocinie poinformowała o wynikach sekcji zwłok dwumiesięcznego chłopczyka z gminy Kotlin, który zmarł w ubiegłym tygodniu. Rok wcześniej w podobny sposób zmarła jego siostrzyczka. Jaki był powód śmieci dziecka?

Przypomnijmy: 21 października do jednego z domów w gminie Kotlin zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Dwumiesięczny chłopczyk nagle przestał oddychać, jak poinformowała ratowników jego matka. Rok wcześniej w tej rodzinie doszło do śmierci dwumiesięcznej dziewczynki – wówczas stwierdzono, że powodem jest syndrom śmierci łóżeczkowej.

Jak podaje portal „jarocinska”, także i w tym przypadku nie stwierdzono, by osoby trzecie przyczyniły się do śmierci chłopczyka. Wszystko wskazuje, że to dziecko również zmarło z powodu syndromu śmierci łóżeczkowej, choć jak podkreślił w rozmowie z portalem Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, nie ma jeszcze wyników badań histopatologicznych dziecka – na nie trzeba będzie poczekać około dwóch miesięcy. Dopiero po ich otrzymaniu prokuratura podejmie decyzję co do tej sprawy.

Jak powiedziała portalowi Ewa Kasołka, kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kotlinie, pod którego opieka jest ta rodzina, matka zawsze dobrze opiekowała się dziećmi – ma dwoje starszych dzieci – i zawsze o nie dbała. Kierowniczka powiedziała też, że pamiętając o śmierci córeczki kobieta przed urodzeniem synka kupiła matę monitorującą oddech dziecka. Jednak mata niestety, nie zadziałała. Nie wiadomo, z jakiego powodu.

Podziel się: