niedziela, 25 lutego, 2024

Są wolne miejsca na badania kamerą termowizyjną w Poznaniu

Miasto zaprasza chętnych do udziału w XV edycji akcji “Trzymaj ciepło”, czyli bezpłatnych badań kamerą termowizyjną – są jeszcze wolne miejsca dla domów jednorodzinnych.

Akcja “Trzymaj ciepło” to cykl organizowanych przez miasto badań, podczas których właściciele budynków dzięki zdjęciom zrobionym kamerą termowizyjną dowiadują się, którędy z budynków ucieka ciepło. Po badaniu mieszkańcy otrzymują drogą elektroniczną raport ze zdjęciami i krótkim komentarzem fachowca.

Program ma także cel edukacyjny, promujący zachowania proekologiczne i energooszczędne. Mieszkańcy wiedząc, że którędy z ich domów ucieka ciepło, mogą temu zaradzić, a dzięki temu zaoszczędzić na ogrzewaniu i przy okazji, dzięki mniejszemu zużyciu ciepła wytwarzanego z węgla. Dotychczas w ramach akcji przebadano ponad 6 tysięcy pomiarów domów jednorodzinnych oraz 250 kamienic.

Czas wykonywania badań zależy do pogody – by wyniki były wiarygodne, nie może być za ciepło, powyżej 3 stopni Celsjusza, nie może też padać deszcz lub śnieg. W tym roku badania potrwają do marca, o ile pogoda na to pozwoli, a podczas nich zostanie przebadanych 335 domów jednorodzinnych z całego Poznania, a także 10 kamienic z centrum miasta oraz Wildy, Jeżyc i Łazarza.

Chętni nadal mogą przesyłać zgłoszenia udziału w badaniach – szczegółowe informacje można znaleźć na stronie miasta w zakładce “Środowisko”.

Źródło: UMP
Strona głównaPoznańSą wolne miejsca na badania kamerą termowizyjną w Poznaniu