Rzgów: Kobieta, która urodziła dziecko w łazience, usłyszała zarzuty

fot. pixabay.com (zdjęcie ilustracyjne)

23-latce, która urodziła dziecko w swojej łazience, grozi do 5 lat więzienia za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Dziecko zmarło: w czasie porodu uderzyło główką o brodzik.

Przypomnijmy, że do porodu doszło w łazience mieszkania, w którym 23-latka mieszkała z mężem i teściową. To właśnie teściowa, zaniepokojona, że kobieta tak długo nie wychodzi z łazienki, znalazła w brodziku razem z nieprzytomnym noworodkiem i zawiadomiła pogotowie. Matkę i dziecko zabrano do szpitala.

Niestety, dziecko zmarło po kilku godzinach z powodu obrażeń przy porodzie, a konkretnie uderzenia główką o brodzik. Jego matka usłyszała natomiast zarzut narażenia swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podczas porodu. Konińska prokuratura zwróciła uwagę, że kobieta przez całą ciążę ani razu nie była u lekarza, nie powiadomiła też nikogo z rodziny, że zaczął się poród, a po samym porodzie nie zabezpieczyła pępowiny ani dziecka, które dlatego uderzyło główką o brodzik. Nie mogła się tłumaczyć niewiedzą: ma już trójkę dzieci, w tym dwójkę z obecnego związku.

Wyjaśnienia, jakie kobieta złożyła w tej sprawie, zostały uznane za niewystarczające i zdawkowe. grozi jej do 5 lat więzienia. Dodatkowo w lipcu sąd zdecydował o ograniczeniu praw rodzicielskich kobiecie nad trójką dzieci, objął rodzinę także nadzorem kuratora.

Źródło: Polsat News

Podziel się:

Ostatnio dodane: