Rząd przygotował mapę inwestycji. “W Wielkopolsce zrealizowano inwestycje o łącznej wartości 12 mld zł”

W piątek premier Mateusz Morawiecki oraz minister cyfryzacji Marek Zagórski zaprezentowali stworzoną w Ministerstwie Cyfryzacji interaktywną Mapę Inwestycji. Mapa Inwestycji prezentuje projekty, programy i inwestycje realizowane po 16 listopada 2015 r.

Dane przedstawiają środki wydatkowane z budżetu państwa, funduszy celowych i funduszy europejskich z wyłączeniem środków wydatkowanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Dzięki mapie każdy obywatel może sprawdzić, które inwestycje zrealizowano w danym regionie oraz dowiedzieć się, jaka była wysokość środków rządowych przeznaczonych na realizację inwestycji.

– W Wielkopolsce zrealizowano inwestycje o łącznej wartości 12 mld zł. W skład tej kwoty wchodzi ponad 3,7 tys. inwestycji gminnych, blisko 400 powiatowych i ponad 100 wojewódzkich. To wielkie kwoty, które realnie przekładają się na poprawę życia mieszkańców naszego województwa. Warto skorzystać z mapy, znaleźć swoją gminę czy powiat i sprawdzić, na co zostały przeznaczone rządowe środki. Myślę, że wiele osób będzie pozytywnie zaskoczonych tym, ile środków trafia do jednostek samorządu terytorialnego – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

W sumie od 16 listopada 2015 r. zrealizowano 40,9 tys. inwestycji gminnych, 4,4 tys. powiatowych, 2,1 tys. wojewódzkich oraz 2,8 tys. ogólnopolskich na łączna kwotę 563 mld zł, z czego ponad 451 mld zł stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa.

Dane, które przedstawia interaktywna Mapa Inwestycji, są na bieżąco aktualizowane na podstawie raportów przesyłanych przez ministerstwa.

Mapa inwestycji dostępna jest tutaj.

mat. pras. / op. AS

Dodaj komentarz

avatar