minister Adam Niedzielski, fot. KPRM

Rząd podjął decyzję o uruchomieniu szpitali tymczasowych. Także w Wielkopolsce

– Na posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego została podjęta decyzja o uruchomieniu szpitali tymczasowych w 9 województwach – powiedział minister Adam Niedzielski na konferencji prasowej. Wśród nich jest szpital na MTP.

Minister powiedział, że trzecia fala koronawirusa się rozpędza, zakażeń przybywa, dynamika nie słabnie i mamy stały wzrost. Wskazuje na to też obłożenie łóżek covidowych – mamy obecnie zajętych o 2 tysiące więcej łóżek niż tydzień temu.

Minister zwrócił też uwagę, że coraz więcej pacjentów jest kierowanych na testy przez lekarzy POZ.
– Tygodniowo to 110 tysięcy zleceń, to oznacza, że tylu pacjentów zgłosiło się do lekarzy z objawami covid-19 – mówił minister. – To przyrost o 20 proc,. w stosunku do ubiegłego tygodnia.

Dlatego Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję o uruchomieniu szpitali tymczasowych. Poza Wielkopolską rozpoczną działalność placówki w województwach: dolnośląskim, lubuskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, pomorskim, śląskim i warmińsko-mazurskim.

Do regionów w których jest najwięcej zakażeń, pojadą dodatkowe maseczki. Otrzymają je mieszkańcy regionów, gdzie jest najwięcej zakażeń, między innymi województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. każdy mieszkaniec otrzyma cztery maseczki, a za ich dystrybucję będą odpowiedzialni wojewodowie.

Ostatniej doby w Polsce wykonano ponad 62 680 testów na obecność koronawirusa. W w szpitalach mamy 15 591 osób, w tym pod respiratorami jest 1 583 pacjentów.

W Wielkopolsce w szpitalach mamy 1718 łóżek dla pacjentów z covid-19, w tym zajętych 974.

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze