Rząd obiecuje: będzie 27 miliardów dla niepełnosprawnych

Marlena Maląg w WTZ Krzemień fot.l FB
Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, obiecała zwiększenie środków na warsztaty terapii zajęciowej.

Podczas wizyty w Warsztatach Terapii Zajęciowych „Krzemień” w Poznaniu minister przypomniała – jak podaje Radio Poznań – że w całym kraju z takich i podobnych warsztatów korzysta 27 tysięcy niepełnosprawnych. I powstają w nich prawdziwe dzieła sztuki – minister Maląg była zachwycona obrazami, które dziś oglądała, a które zostały namalowane przez uczestników warsztatów. Jej zdaniem reprezentowały wysoki, w pełni profesjonalny poziom.

Warsztaty Terapii Zajęciowych „Krzemień” to miejsce pracy 30 osób niepełnosprawnych, które tworzą ceramikę, rzeźby i obrazy, a także mydła. Sprzedaż tych ostatnich i dochód z niej pozwala na zatrudnienie niepełnosprawnego pracownika.

Jak powiedziała minister Maląg, jeszcze w tym roku na warsztaty terapii zajęciowej w całym kraju w budżecie zostanie przeznaczone 500 mln zł – a jest to już druga dodatkowa pula pieniędzy na ten cel w tym roku. To dlatego, że rząd doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest aktywizacja osób niepełnosprawnych.

W tym roku na pomoc dla niepełnosprawnych rząd wydał ponad 20 miliardów złotych, w kolejnym – będzie to 27 miliardów.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: