Rybomania na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Po trzech latach przerwy!

RYBOMANIA fot. MTP

Ponad 200 wystawców, nowości na nadchodzący sezon, gigantyczne akwarium oraz spotkania z łowcami największych ryb. W dniach 3-5 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się targi Rybomania.

Targi Rybomania to jedyna impreza w Polsce łącząca hobbystów i profesjonalistów wędkarstwa niezależnie od stopnia ich zaawansowania. Można tu znaleźć wszystko: od rękodzieła poprzez akcesoria i sprzęt dedykowane najpopularniejszym technikom wędkowania aż po łodzie i odzież turystyczną. W tym roku swoja ofertę przedstawi ponad 200 wystawców.

– Nowości pojawiające się na Rybomanii zawsze spotykają się z olbrzymim zainteresowaniem wędkarzy, którzy po spokojniejszym zimowym okresie zaczynają szykować się na dłuższe wyprawy – mówi Miłosz Jankowiak, dyrektor projektu Rybomania. – Wprost nie możemy doczekać się tegorocznej oferty wystawców oraz tego niezwykłego klimatu targów, na który przyszło nam poczekać wyjątkowo długo. Nadchodzący sezon nad polskimi łowiskami zacznie się właśnie na Rybomanii!

Targi to nie tylko stoiska wystawców – to także spotkania ze znanymi postaciami wędkarskiego świata oraz prelekcje, między innymi Jakuba Vágnera, Radka Witólskiego, Roberta Adamskiego, Piotra Boufała czy Moniki i Łukasza Lechowskich.

Atrakcją tegorocznej Rybomanii jest ogromny zbiornik zawierający 20 000 litrów wody, w którym będzie można podziwiać dziesiątki okazów kilkunastu gatunków ryb. Akwarium zostało specjalnie na te imprezę sprowadzone aż z Portugalii.

Pawilon 5 i 5A to z kolei atrakcje dla zwiedzających. Miłośnicy wędkowania będą mogli spróbować swoich sił w symulatorze holu karpi, przetestować „na sucho” markowy sprzęt wędkarski, wziąć udział w Międzynarodowych Rzutowych Zawodach – Halowym Pucharze Europy oraz Halowych Rzutowych Zawodach Dla Dzieci i Młodzieży, których organizatorem jest Okręg PZW w Poznaniu.

Nie zabraknie też dyskusji o stanie polskich wód, w tym Odry podczas wspólnego panelu Instytutu Rybactwa Śródlądowego, znanej w Poznaniu fundacji „Ratuj Ryby” oraz portalu „wedkuje”.

Wejście: Hol Północny – od strony ul. Grunwaldzkiej oraz Hol Wschodni od ul. Głogowskiej. Godziny otwarcia: 3 marca (VIP DAY): 10:00 – 18:00, 4 marca: 10:00 – 17:00, 5 marca: 10:00 – 16:00. Bilety na wydarzenie dostępne są na platformie tobilet.

Podziel się:

Ostatnio dodane: