Rusza nabór wniosków o pomoc w rehabilitacji społecznej

Tuż po Nowym Roku będzie można składać wnioski o dofinansowanie dla osób z niepełnosprawnościami. Pracownicy MOPR będą czekali na dokumenty od 2 do 4 stycznia w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń, a od 7 stycznia – przy ul. Cześnikowskiej.

Osoby z niepełnosprawnościami mogą ubiegać się m.in. o: dofinansowanie pobytu na turnusie rehabilitacyjnym, dofinansowanie do likwidacji barier technicznych, architektonicznych i w komunikowaniu się, o pomoc w zakupie przedmiotów ortopedycznych czy sprzętu rehabilitacyjnego.

Odpowiednie dokumenty, niezbędne do złożenia wniosku, można znaleźć na stronie MOPR: https://mopr.poznan.pl/sekcja-rehabilitacji/druki-do-pobrania/ oraz w siedzibie MOPR, przy ul. Cześnikowskiej 18, w godzinach otwarcia ośrodka. Należy je pobrać i czytelnie wypełnić, a następnie dostarczyć urzędnikom.

W pierwszym tygodniu nowego roku (czyli od środy do piątku, 2-4 stycznia) dokumenty można składać w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń, ul. Małachowskiego 10 (budynek Podwale). Wnioski przyjmowane będą przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu w środę i czwartek (2 i 3 stycznia) w godzinach od 7:00 do 15:30 oraz w piątek (4 stycznia) od godziny 7:00 do 15:00.

– Wieloletnie doświadczenie pokazuje nam, że najwięcej wniosków z zakresu rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnościami złożonych zostaje w pierwszym tygodniu stycznia – informuje Lidia Leońska, rzeczniczka prasowa MOPR. – Dlatego też, aby podnieść komfort obsługi osób z niepełnosprawnościami i jednocześnie standard naszych usług, korzystamy z uprzejmości Poznańskiego Centrum Świadczeń.

PSĆ przystosowane jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i pozbawione barier architektonicznych. Osoby ubiegające się o dofinansowanie mogą czekać na swoją kolej złożenia wniosków w nowoczesnych pomieszczeniach, w których znajduje się dużo miejsc siedzących. Dodatkowym plusem jest czytelny system kolejkowy: po pobraniu numerka system poinformuje (za pomocą wyświetlacza i komunikatu głosowego) kiedy i do jakiego okienka podejść. Na miejscu będzie też czuwał pracownik, który w razie problemów pomoże w obsłudze systemu. Aby składanie wniosków poszło sprawnie, dodatkowo zwiększono liczbę stanowisk – każdy, kto chce złożyć kilka wniosków na różne zadania, będzie czekał w kolejce tylko raz. Będzie też możliwość skserowania (odpłatnie) dokumentów.

Uwaga: od 2 do 4 stycznia dokumenty można składać tylko w PCŚ. W tych dniach nie ma możliwości składania wniosków w MOPR, przy ul Cześnikowskiej 18.

W siedzibie MOPR dokumenty będą tam przyjmowane dopiero od 7 stycznia (poniedziałek), w godzinach pracy instytucji (poniedziałek – czwartek od 7:30 do 15:30 i w piątki od 7:30 do 15:00).

Kolejność złożenia wniosku nie gwarantuje otrzymania dofinansowania. Zasady rozpatrywania wniosków są załączone do każdego druku wniosków, a także dostępne na stronie www.mopr.poznan.pl/sekcja-rehabilitacja/druki-do-pobrania/ lub w siedzibie MOPR, ul. Cześnikowska 18.

Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc do MOPR: 61 860-99 32 lub 61 860 9930.

Autor: UMP

Podziel się: