Rusza kolejny duży remont w Poznaniu. Na północy będą utrudnienia

Umultowska fot. ZDM

Od 4 kwietnia kierowcy jeżdżący ulicą Umultowską muszą się nastawić na utrudnienia w ruchu: rozpoczyna się remont nawierzchni jezdni tej ulicy. Będzie obowiązywał ruch wahadłowy.

Prace zaczną się na pasie w kierunku centrum od ul. Wachowiaka do ul. Sarmackiej.
– W trakcie prac zerwana zostanie stara i ułożona nowa nawierzchnia, dodatkowo wzmacniana specjalną siatką w rejonie zatok autobusowych – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. – Dzięki temu kierowcy i rowerzyści zyskają o wiele bardziej komfortowe warunki poruszania się. Remont przyniesie także poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jednak ponieważ to jedna z głównych tras komunikacyjnych w tym rejonie, remont oznacza spore utrudnienia dla wszystkich, którzy jeżdżą Umultowską. Dlatego będzie prowadzony etapami, aby prace powodowały jak najmniejsze utrudnienia w ruchu.

– W pierwszej kolejności, od 4 kwietnia drogowcy pracować będą na lewym pasie od ul. Sarmackiej do ul. Wachowiaka – wyjaśnia rzeczniczka. – Następnie, 7 kwietnia, przeniosą się na sąsiedni pas. W tym czasie na remontowanym odcinku drogi obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Wyjazd z ul. Sarmackiej będzie w tym czasie możliwy tylko w stronę miasta. W kolejnym etapie, od 13 kwietnia, prace obejmą fragment od ul. Lechickiej do ul. Kastylijskiej – najpierw wyremontowane zostaną tutaj zewnętrzne, a potem, od 18 kwietnia, wewnętrzne pasy ruchu. Na tym etapie wprowadzony zostanie objazd prowadzący ulicami: Lechicką, al. Praw Kobiet, Łużycką i Stoińskiego.

21 kwietnia drogowcy przeniosą się na prawy pas ruchu w kierunku Umultowa, na odcinku od wjazdu na stację paliw do ul. Sarmackiej, a na końcu, od 27 kwietnia, na pas w stronę centrum na tym samym odcinku. Wtedy ruch na remontowanym fragmencie Umultowskiej ponownie będzie odbywał się wahadłowo, a wyjazdy z ulic bocznych ulic na tym odcinku będą zamknięte – lub możliwe w tylko stronę centrum.

Harmonogram prac będzie wyglądał następująco:

  • od 4.04 – odc. od ul. Sarmackiej do ul. Wachowiaka / Madziarskiej, pas w stronę centrum
  • od 7.04 – odc. od ul. Sarmackiej do ul. Wachowiaka / Madziarskiej, pas w stronę Umultowa
  • od 13.04 – odc. od ul. Lechickiej do ul. Kastylijskiej, zewnętrzne pasy ruchu
  • od 18.04 – odc. od ul. Lechickiej do ul. Kastylijskiej, wewnętrzne pasy ruchu
  • od 21.04 – odc. od wjazdu na stację paliw do ul. Sarmackiej, pas w stronę Umultowa
  • od 27.04 – odc. od wjazdu na stację paliw do ul. Sarmackiej, pas w stronę centrum

Remont potrwa do 12 maja i przeprowadzi Zakład Robót Drogowych. Koszt prac będzie wynosił niemal milion złotych.

Podziel się:

Ostatnio dodane: