Rusza kolejna edycja programu wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami w Poznaniu

osoba niepełnosprawna fot. UMP

Pomogą w codziennych czynnościach, takich jak zrobienie zakupów czy załatwienie spraw urzędowych. Ruszyła kolejna edycja programu wspierającego poznaniaków z niepełnosprawnościami. Program jest bezpłatny.

Kto może skorzystać z usługi asystenta? To oferta dla tych mieszkanek i mieszkańców Poznania, którzy mają ważne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym, rozliczają PIT w stolicy Wielkopolski lub są rodzicami dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności i potrzebującego wsparcia.

„Asystent może pomagać w przemieszczaniu się po Poznaniu i okolicach, a także w zrobieniu zakupów” – wyliczają miejscy urzędnicy. – „Pomoże również w codziennych czynnościach, ułatwi uczestnictwo w rehabilitacji, treningach sportowych czy w imprezach kulturalnych. Zapewni wsparcie przy załatwieniu sprawy urzędowej lub napisaniu pisma, a także przy prowadzeniu gospodarstwa domowego. Ważne: asystenci nie świadczą usług opiekuńczych. Mogą pracować codziennie, również w weekendy i święta”.

Zadanie jest finansowane ze środków Funduszu Solidarnościowego w ramach programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja 2023” oraz z budżetu Poznania. Aby zamówić bezpłatne wsparcie, wystarczy zadzwonić do biura Poznań Kontakt pod numerem telefonu: 61 646 33 44 (tel. czynny w dni robocze od 7.30 do 20.00) lub skontaktować się za pośrednictwem MOPR.

Podziel się:

Ostatnio dodane: