Rozpoczyna się remont kolejnego chodnika na Łazarzu w Poznaniu

chodnik Wyspiańskiego fot. ZDM

Tym razem do remontu idzie chodnik ulicy Wyspiańskiego, po obu stronach, na odcinku między ulicą Matejki a Głogowską. Jest w bardzo złym stanie – zwłaszcza tam, gdzie przez lata parkowały samochody i doszczętnie go zniszczyły.

Remont rozpocznie się 8 marca i w związku z tym tak kierowcy, jak piesi muszą się nastawić na utrudnienia w ruchu, ponieważ remont będzie wymagał zwężania kolejnych odcinków ulicy w czasie jego trwania, a na całym odcinku będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Kierowcy proszeni są o usunięcie samochodów z miejsc objętych remontem. Dojazd i dojście do posesji zostaną utrzymane.

„W trakcie prac rozebrany zostanie istniejący chodnik, a w jego miejsce będzie ułożony nowy” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. – „Od strony budynków powstaną pasy kompensacyjne z kostki kamiennej. Zjazdy do posesji zostaną również wykonane z tego materiału. Wyregulowane będą także ułożone krawężniki. Środki przeznaczone na remont, czyli 400 tysięcy złotych, pochodzą z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania”.

Przy ulicy Wyspiańskiego po zakończeniu remontu zostanie posadzona nowa zieleń: siedem drzew oraz 200 sztuk krzewów, trawy ozdobnej i bylin.

Podziel się:

Ostatnio dodane: