Rozbudowa wiaduktu w Swarzędzu przesunięta w czasie

wiadukt Swarzędz fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że rozbudowa wiaduktu w Swarzędzu, w ciągu DK92 nad ulicą Piaski opóźni się, więc przywrócono tam pierwotną organizację ruchu. Powodem są… drzewa.

Prace budowlane i związana z tym konieczność zmiany organizacji ruchu miały się rozpocząć 18 maja. Przypomnijmy, że na miejscu obecnego obiektu miały powstać dwa nowe za prawie 16 mln złotych, a prace miały się odbywać przy utrzymaniu ruchu na drodze. Jednak w rozpoczęciu prac nastąpi opóźnienie.

„Podczas prac przygotowawczych, które rozpoczęły się 18 maja br. okazało się, że bez wycinki drzew nie uda się zabezpieczyć stożków obiektu, aby przystąpić do prac rozbiórkowych” – wyjaśnia GDDKiA. – „Wycinka drzew, wskazana w decyzji środowiskowej, będzie możliwa najwcześniej od 1 września br. W związku z tym po konsultacjach z wykonawcą podjęto decyzję o przywróceniu pierwotnego ruchu pojazdów na obiekcie”.

Obecnie GDDKiA przeprowadzi analizę w celu optymalizacji zakresu prac i organizacji ruchu na ul. Piaski.

„Termin realizacji inwestycji na chwilę obecną pozostaje bez zmian, a nasze działania mają na celu minimalizowanie utrudnień w ruchu” – zapewnia GDDKiA. – „Prace związane z przeniesieniem całego ruchu na jezdnię północną wiaduktu w kierunku Poznania rozpoczną się na przełomie sierpnia i września”.

O dokładnym terminie zmian w organizacji ruchu na wiadukcie GDDKiA będzie informować na bieżąco.

Podziel się:

Ostatnio dodane: