Zaczyna się rozbudowa wiaduktu. Będą zmiany w organizacji ruchu!

wiadukt, Swarzędz fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała rozpoczęcie rozbudowy wiaduktu nad ul. Piaski w ciągu drogi krajowej nr 92, czyli ulicy Poznańskiej, w Swarzędzu. Kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu już od 18 maja.

Firma Strabag, która na zlecenie GDDKiA będzie prowadzić tę inwestycję, poinformowała, że od 18 maja zaczną obowiązywać zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie. Będą one polegały na wygrodzeniu pasów szybkich na DK92 dla potrzeb demontażu barier ochronnych w pasie rozdziału jezdni – droga więc zostanie zwężona i kierowcy będą mogli się poruszać tylko po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Natomiast w kolejnym etapie ruch będzie przekierowany na jezdnię północną z całkowitym zamknięciem jezdni południowej. Wówczas ruch kołowy w obu kierunkach będzie powadzony jezdnią północną. Oznacza to także całkowite zamkniecie ulicy Piaski dla ruchu pieszego.

Poznański oddział GDDKiA przeprasza za utrudnienia oraz prosi o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zmienionego oznakowania.

Podziel się:

Ostatnio dodane: