Rowerzysta zderzył się z samochodem. Na przejściu dla pieszych

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Rowerzysta wjechał na przejście dla pieszych – wprost pod jadący samochód. Kierowca auta nie miał szans na uniknięcie zderzenia z rowerem. Pleszewscy policjanci mają w związku z tym zdarzeniem apel do wszystkich użytkowników dróg.

Do zdarzenia doszło 10 maja o godz. 14.50, jak informuje pleszewska policja, na ul. Bogusza w Pleszewie. – 14-letni mieszkaniec Pleszewa, wjechał rowerem na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód marki Fiat Punto – wyjaśnia asp. szt. Monika Kołaska, oficer prasowy policji w Pleszewie. – Za kierownicą pojazdu siedział 70-letni mieszkaniec gminy Pleszew. 14-latek przewrócił się na jezdnię. Na szczęście, nie odniósł obrażeń ciała. W tej sprawie został sporządzony wniosek do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Pleszewie.

Policjanci przy tej okazji apelują o ostrożność na drodze i przypominają, że rowerzysta nie może przejeżdżać przez przejście dla pieszych.
– Przed przejściem należy zejść z roweru i przeprowadzić jednoślad pieszo – mówi Monika Kołaska. – Chyba że przed przejściem ustawiony jest znak D-6a – przejazd dla rowerów, wówczas rowerzysta może przejeżdżać przez jezdnie w poprzek. Kierujący jednośladami powinni pamiętać też o tym, że jadąc z dużą prędkością mogą nie być odpowiednio wcześnie zauważeni. Natomiast kierujący pojazdami zbliżając się do przejazdu dla rowerów lub też przejścia dla pieszych obowiązani są zmniejszyć prędkość i zachować szczególną ostrożność, tak aby nie narazić niechronionych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo.

Podziel się:

Ostatnio dodane: