Rowery miejskie na licytacji. Gdzie można je obejrzeć?

rowery miejskie, licytacja fot. ZTM

256 rowerów miejskich 3G wycofanych z ulic chętni mogą sobie kupić podczas licytacji, która rozpoczęła się 14 marca. Cena wywoławcza to 61,50 zł i każdy chętny może wziąć udział. To już ostatnia partia miejskich rowerów na sprzedaż.

Po zakończeniu współpracy z operatorem miejskich rowerów w listopadzie 2022 roku wybrana w przetargu firma zajęła się demontażem ponad 100 stacji, czyli terminali i stojaków. A Zarząd Transportu Miejskiego zagospodarowuje rowery, które przeszły na własność miasta Poznania.

– Ponad 600 rowerów 3G, które były częścią infrastruktury PRM, w większości znalazły już nowych właścicieli – wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM. – Po weryfikacji technicznej zostały one m. in. przekazane nieodpłatnie zainteresowanym jednostkom miejskim i placówkom oświatowym. Dzisiaj rozpoczyna się licytacja pozostałych i zarazem ostatnich już 256 rowerów.

Rowery można oglądać na terenie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przy ul. Spychalskiego 34 (za budynkiem pływalni krytej, przy trybunach basenów letnich). Każdy, kto chciałby je obejrzeć, może to zrobić w jednym z trzech terminów: 15 marca w godzinach od 16.00 do 17.00, 16 marca w godzinach od 10.00 do 11.00, 20 marca w godzinach 16.00 do 17.00.

– Rowery będzie można nabyć w czterech pakietach po 50 sztuk (w cenie wywoławczej 2.767,50 zł za 1 pakiet) lub pojedynczo – 56 sztuk (w cenie 61,50 zł za sztukę) – wylicza rzecznik. – Każdy licytujący może złożyć ofertę na jeden, dwa lub więcej rowerów i jednocześnie na pakiet. Decyduje najwyższa złożona oferta za dany pakiet czy rower. Oferty na zakup można składać do wtorku (21 marca) do godziny 12:00, w kancelarii siedziby Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu (ul. Matejki 59). Można to też zrobić – w trakcie oględzin (w terminach określonych powyżej) poprzez umieszczenie oferty w przygotowanej urnie.

Wzór formularza ofertowego można znaleźć na stronie Zarządu Transportu Miejskiego, a otwarcie ofert nastąpi 21 marca o godzinie 13.00 w siedzibie ZTM Poznań. Jeśli na dany rower lub pakiet będzie złożona więcej niż jedna równoważna oferta kupna, oferenci zostaną poproszeni o złożenie ofert uzupełniających.

Podziel się:

Ostatnio dodane: