Rowerowe Powitanie Wiosny w Poznaniu. „Razem przegońmy mroczne duchy zimy i zaprośmy wiosnę do naszych serc”

Rowerowe Powitanie Wiosny 2022 fot. K. Adamska

Kolorowe rowery przystrojone wstążkami i bibułkami, fantazyjne stroje ich właścicieli – a wszystko to na Rowerowym Powitaniu Wiosny, które organizuje Rowerowy Poznań. „Razem przegońmy mroczne duchy zimy i zaprośmy wiosnę do naszych serc” – zapraszają organizatorzy

Wielki wspólny rowerowy przejazd przez Poznań rozpocznie się 19 marca w samo południe w parku Sołackim przed Portem Sołacz. Ale rowerzyści będą tu już godzinę wcześniej, by wprowadzić ostatnie poprawki do strojów i ozdób na swoich rowerach – do dyspozycji będą podstawowe materiały, jak wstążki, bibuły i nożyczki. W południe wyruszą w drogę na most Jordana, dokąd powinni dotrzeć około godziny 13.15. Tam też zostaną nagrodzeni właściciele najpiękniej przystrojonych rowerów.

Tego dnia będzie można także oznakować swój rower – policjanci będą czekać na chętnych w godzinach 12.00 – 16.00 w amfiteatrze Bramy Poznania.

„Przejazd ma długość ok. 6 km” – informują organizatorzy. – „Przejedziemy spokojnym tempem, dostosowanym do możliwości i doświadczenia osób w każdym wieku. Jedziemy dla wspólnej przyjemności bycia razem, nie dla wyścigów!”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: