Roman Giertych fot. TT

Rośnie poparcie dla PiS. Giertych uderza w Sterczewskiego

W ostatnich kilku sondażach daje się zauważyć wzrost notowań Prawa i Sprawiedliwości. Roman Giertych w mediach społecznościowych zapytał polityków KO, czy nie wiąże się to przypadkiem z ostatnimi wystąpieniami niektórych z nich.

Sondaż IBRiS wykonany na zlecenie portalu Onet.pl, wykazał, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby je z wynikiem 36,6 pkt. To wzrost o 3 pkt proc. od poprzedniego badania i znacznie więcej niż wynik Koalicji Obywatelskiej, który wyniósł 23,1 proc., co oznacza spadek o 3,1 pkt proc.

Te właśnie wyniki skomentował Roman Giertych – jego zdaniem wzrost notowań partii rządzącej to efekt działań posłów Koalicji Obywatelskiej na granicy polsko-białoruskiej. Polityk wypunktował tu Franciszka Sterczewskiego, Klaudię Jachirę i Sławomira Nitrasa – i zapytał o to, czy ich wystąpienia mają związek ze spadkiem notowań Koalicji Obywatelskiej czy nie.

Jego zdaniem mówienie o zagrożeniu na granicy jest obecnie fikcją, jednak politycy opozycji powinni wyraźnie powiedzieć, że gdyby zagrożenie stało się realne, to nic Polaków nie podzieli.

Na jego wpis odpowiedział poseł Franciszek Sterczewski, który stwierdził, że wzrost notowań PiS ma zupełnie inna przyczynę i pytając sarkastycznie, o ile spadło poparcie dla PiS dzięki wpisom Giertycha  na Twitterze.

Źródło: Dorzeczy.pl

1 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze