Rolety okienne czyli stylowa ochrona przed słońcem

Rolety są wybierane chętnie jako osłona okienna przed słońcem i nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Jest to też stylowy dodatek do wnętrz, który pozwala na podkreślenie charakteru wystroju wnętrza, w którym jest wykorzystana.

Producenci tego typu rozwiązań okiennych udostępniają dla klientów wiele możliwości, które można idealnie dostosować do swoich potrzeb. Sprawdź, jaka roleta będzie pasować do Twojego domu lub mieszkania.

Rolety bezinwazyjne w kasecie – uniwersalne rozwiązanie do salonu

Rolety okienne to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań pozwalających na ochronę przed słońcem. Ich wysoka estetyka oraz minimalistyczny wygląd sprawiają, że pasują one praktycznie do każdej aranżacji. Ich ogromną zaletą jest to, że możliwy jest ich bezinwazyjny montaż. To właśnie to jest jednym z czynników wpływających na popularność tych rolet. Co więcej, są one dostępne w wielu wersjach. Do pomieszczeń, gdzie chcesz mieć większą kontrolą nad tym, ile słońca wpada do wewnątrz, możesz wybrać rolety typu dzień noc. W przypadku, gdy chcesz ochronić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się, możesz wybrać pełne rolety wykonane z tkaniny metalizowanej. Ma ona właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu latem chroni pomieszczenie przed nagrzewaniem się, natomiast zimą minimalizuje utraty ciepła. Pełną galerię produktów w kasecie zobaczysz na stronie wiodącego producenta rolet, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html.

Plisy okienne – ciekawa propozycja do nowoczesnych aranżacji

Inną ciekawą propozycja, którą można wykorzystać do praktycznej i estetycznej aranżacji okiennej, są plisy okienne. W odróżnieniu od tradycyjnych rolet, nie nawija się ich na drążek. Tkanina układa się tutaj w „harmonijkę”. Taka konstrukcja pozwala na zaciąganie materiału zarówno od góry, jak i od dołu. To z kolei umożliwia ustawienie plisy w dowolnej pozycji. Przykładowo w kuchni możesz osłonić dolną część okna, aby osłonić się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów. Jednocześnie pozwalając, by pomieszczenie to było dobrze doświetlone. Jeżeli tylko zechcesz, możesz też osłonić górną połowę okna lub jego środkową część.

Rolety dachowe – praktyczna i stylowa propozycja do pomieszczeń położonych na poddaszu

Coraz więcej poddaszy adaptowanych jest do celów mieszkalnych. W tym przypadku, aby doświetlić pomieszczenia wykorzystywane są specjalne okna połaciowe. Są one umieszczane w stosunku do podłogi pod ostrym kątem, co uniemożliwia wykorzystanie tradycyjnych rolet. Dlatego też warto zastosować tutaj specjalne rozwiązanie, jakim są rolety dachowe. Mają one prowadnice przytrzymujące roletę blisko skrzydła okiennego, nawet gdy jest ono otwarte lub uchylone. To eliminuje efekt „łopotania” tkaniny. Dużą zaletą jest tutaj system samoistnie zwijający roletę. Dzięki temu zostały wyeliminowane sznurki czy koraliki, jakimi steruje się położeniem tkaniny w tradycyjnych roletach. Kontrola nasłonecznienia pomieszczenia możliwa jest dzięki trójpoziomowej blokadzie położenia tkaniny.

Dodatkowo do pomieszczeń położonych na poddaszach możesz wybrać rolety wykonane z tkaniny metalizowanej, blackout lub z nadrukowanym nowoczesnym wzorem. Więcej informacji na ten temat uzyskasz na stronie wspomnianego wyżej producenta.

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze