Rój pszczół na drzewie w Poznaniu. Interweniowali strażnicy miejscy

strażnicy miejscy i pszczoły fot. SMMP

Strażnicy miejscy z Grunwaldu zabezpieczali miejsce pracy pszczelarza, którego wezwali do roju pszczół na ulicy Rembertowskiej. O pszczołach powiadomili strażników mieszkańcy. Nikt nie ucierpiał, także pszczoły.

Strażnicy interweniowali 28 maja na ulicy Rembertowskiej – mieszkańcy wezwali straż, ponieważ na jednej z rosnących tam robinii znajdował się rój pszczół.

Z problemem poradził sobie wezwany pszczelarz, a strażnicy zabezpieczali teren podczas jego pracy. Rój udało się wyłapać i zabezpieczyć. Nikomu nic się nie stało – pszczołom też, zresztą większość pszczół występujących w Polsce to gatunki mało agresywne.

Jednak jak przypominają strażnicy, w mieście można napotkać nie tylko roje pszczół, ale także os czy szerszeni, a one już mogą być niebezpieczne dla człowieka – no i bez wiedzy fachowej, w dodatku ze sporej odległości, dość trudno je odróżnić. Dlatego zawsze w sytuacjach, gdy zauważy się rój owadów, należy zachować od niego odległość co najmniej kilkunastu metrów, a także wezwać straż miejską lub straż pożarną, które wiedzą, jak sobie radzić w takich przypadkach.

Podziel się: