poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Rogoźno: Miała być procesja, a był… wiec polityczny

W czwartek, 18 czerwca, mieszkańcy Rogoźna tradycyjnie wybrali się na procesję w oktawę Bożego Ciała na placu Marcinkowskiego. Ale zamiast niej odbył się… wiec poparcia dla Andrzeja Dudy. I wybuchł skandal.

Rogoźnianie musieli być mocno zdezorientowani, gdy przyszli na procesję, którą miał poprowadzić proboszcz, a na placu zamiast niej spotkali… minister Marlenę Maląg i lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy zorganizowali wiec poparcia dla Andrzeja Dudy. Jak informuje “Głos Wielkopolski”, minister rodziny, pracy i polityki społecznej wystąpiła na wiecu zachwalając programy społeczne Andrzeja Dudy. Oczekiwany przez mieszkańców proboszcz, który miał poprowadzić procesję, też tam był i pozował do zdjęć z politykami PiS: Martą Kubiak i Krzysztofem Czarneckim.

Czy politycy PiS postanowili wykorzystać procesję do swoich politycznych celów? Twierdzą, że nie, że gdy tylko znany był termin wizyty minister Maląg, poinformowali o tym Romana Szuberskiego, burmistrza Rogoźna. Oni też zaproponowali na miejsce spotkania plac Marcinkowskiego. A gdy się okazało, że będzie to kolidować z procesją w oktawę Bożego Ciała, sam proboszcz zaproponował, że przesunie ją na wcześniejszą godzinę. Burmistrz potwierdził wersję PiS.

Na placu tego dnia pojawiło się około 80 osób, tłumów więc nie było. Jednak smaczku całej sprawie dodaje fakt, że część osób przyszła nie na procesję i nie na wiec, ale… na bezpłatne badania na obecność koronawirusa. Wielu mieszkańców, jak informuje n”Głos Wielkopolski” i potwierdzają rogozińskie media, w ciągu kilkunastu ostatnich dni otrzymywali propozycje wykonania takich badań. Miały się one odbyć właśnie na placu Karola Marcinkowskiego w tym czasie, co wiec.

Dziwny zbieg okoliczności, niedoróbka organizacyjna czy celowe działanie? Na to już będą musieli sobie odpowiedzieć mieszkańcy Rogoźna.

el

Strona głównaWiadomości Szamotuły / Międzychód / Oborniki / CzarnkówRogoźno: Miała być procesja, a był... wiec polityczny