Budowa mostu w Rogalinku nad Wartą fot. Sławek Wąchała

Rogalinek: Budowa mostu postępuje, będą zmiany w organizacji ruchu

Na budowie nowego mostu wkrótce rozpocznie się budowa dojazdów i przebudowa. A to oznacza ograniczenia w ruchu na starej przeprawie.

Jak informuje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, budowa mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431 wchodzi w nową fazę, w związku z czym konieczne będzie wprowadzenie na starym obiekcie ruchu wahadłowego.

Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać najprawdopodobniej w marcu, jednak to może się jeszcze zmienić, bo wszystko od postępów prac, a te z kolei są uzależnione od pogody. WZDW prosi jednak kierowców o ostrożność i zwracania uwagi na oznakowanie dojazdów do mostu. Przed wprowadzeniem zmian przy drodze zostaną ustawione stosowne tablice informacyjne.

Przypomnijmy, że budowa trwa od ubiegłego roku – 2 lipca została podpisana umowa na budowę mostu przez rzekę Wartę wraz z dojazdami w ciągu drogi wojewódzkiej nr 431 w Rogalinku. Wykonawcą jest firma Skanska S.A.

W ramach inwestycji powstanie nowy pięcioprzęsłowy most o najwyższej klasie nośności „A” z jezdnią, dwoma ciągami pieszo-rowerowymi i kanalizacją deszczową. Stary most zostanie wyburzony, gdy tylko nowa przeprawa uzyska pozwolenie na użytkowanie. Koszt budowy mostu wynosi 63,2 mln złotych, w tym prawie 52 mln ze środków unijnych. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 30 października 2022 roku.

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze