Rodzinie z trójką dzieci spłonął dom. Teraz proszą o pomoc w odbudowie

spalony dom fot. zrzutka

Trzy siostry, ich mama i ojczym zostali bez dachu nad głową. „Dom nadaje się jedynie do rozbiórki” – napisała Patrycja, jedna z córek. – „W momencie jego spalenia zamknęły się wszystkie nasze perspektywy, nasze plany, marzenia po prostu wyparowały”.

Uciekając przed pożarem rodzina nie zdążyła niczego zabrać. Udało się jej tylko uratować domowe zwierzaki, choć przy ratowaniu królika pan Mariusz, ojczym, dotkliwie się poparzył. Zostali tylko w tym, co mieli na sobie podczas ucieczki z płonącego budynku. Dlatego Patrycja postanowiła poprosić o pomoc na portalu zrzutka.

„Jesteśmy dosyć dużą rodziną, mam dwie siostry, Ola ma 3, a Paulina 19 lat” – napisała Patrycja na portalu zrzutka. – „Olusia jest bardzo pogodnym i kochanym dzieckiem, do którego dopiero dociera to co się stało. Moja mama Anna i jej mąż Mariusz próbują zrobić wszystko, aby zapewnić nam tymczasowe schronienie oraz namiastkę normalności i bezpieczeństwa. Dzięki pomocy bliskich ludzi otrzymaliśmy wszystkie potrzebne rzeczy do codziennego użytku i za to jesteśmy naprawdę wdzięczni każdej z tych osób. Natomiast nie mamy najważniejszego, domu…”.

Resztki domu są w takim stanie, że w zasadzie nadają się tylko do wyburzenia. Rodzinie marzy się budowa nowego domu i właśnie na to Patrycja chce zebrać pieniądze. Marzeniem rodziny jest postawienie taniego domu modułowego.
„Damy z siebie tyle, ile tylko możemy, ale w tej sytuacji liczy się dla nas każdy grosz” – podsumowała Patrycja. – „Z góry dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażują się w naszą sprawę”.

Rodzina chce zebrać 250 tysięcy zł. Do końca zbiórki zostało jeszcze 87 dni.

Podziel się:

Ostatnio dodane: