Rodzina łabędzi na środku ruchliwej ulicy. Pomogli policjanci

łabędzie na jezdni fot. policja Wałcz

Nietypowe zadanie dostali funkcjonariusze wałeckiej drogówki: musieli przekonać rodzinę łabędzi – rodziców i ośmioro maluchów, by najpierw opuściły środek ruchliwej ulicy Bydgoskiej, a później, pod eskortą policji, udały się nad jezioro Zamkowe.

Policjanci zostali powiadomieni o nietypowym utrudnieniu ruchu na ulicy Bydgoskiej przez kierowców. Według ich relacji na asfalcie, na środku ulicy, rozsiadła się łabędzia rodzina: rodzice i ośmioro młodych łabędziątek. Kierowcy martwili się, że na tak ruchliwe ulicy stanie im się krzywda, więc wezwali na pomoc policję.

Funkcjonariusze stanęli na wysokości zadania, mimo że wyzwanie było nietypowe, a i przekonanie łabędzi do zmiany miejsca okazało się trudniejsze niż kierowcy samochodu. Na szczęście z pomocą przyszli też kierowcy, obserwujący akcję.
– Ptasia rodzinka z ośmiorgiem maluchów została bezpiecznie doprowadzona przez ulicę wprost do jeziora Zamkowego – zapewnia st. asp. Beata Budzyń, oficer prasowa wałeckiej policji. – Jak przystało na rodziców ,dali oni dobry przykład swoim maluchom, pokonując drogę do jeziora przez przejście dla pieszych…

Podziel się: