Robert Graf dyrektorem sportowym Warty Poznań

Robert Graf podpisał 2-letnią umowę z Wartą Poznań i został nowym dyrektorem sportowym klubu. Zastąpił na tym stanowisku Dawida Frąckowiaka, który po sezonie wrócił do Mieszka Gniezno.

– Przyjąłem propozycję Warty Poznań, ponieważ podoba mi się wizja budowy klubu, którą przedstawił mi właściciel Warty, Bartłomiej Farjaszewski. Chcę uczestniczyć w projekcie postawienia na nogi tego zasłużonego dla polskiej piłki klubu i przywrócenia mu należnego miejsca w kraju – mówi Robert Graf, który przez ostatni rok pracował jako dyrektor sportowy w Olimpii Grudziądz. To zespół, który wywalczył awans do Fortuna 1. Ligi i będzie w nowym sezonie rywalem “Zielonych”.

– Mam podobne spojrzenie na piłkę, co władze Warty Poznań. W miarę możliwości i rozsądnie będziemy stawiali na młodzież w pierwszym zespole “Zielonych”. Nie będziemy też zapominali o tym, żeby nadal budować lokalną tożsamość klubu – zapowiada nowy dyrektor sportowy Dumy Wildy.

Robert Graf ma 39 lat, jest wrocławianinem. Zanim objął stanowisko dyrektora sportowego Olimpii Grudziądz, był m.in. menedżerem Akademii Lechii Gdańsk, pracował w Polskim Związku Piłki Nożnej w zespole odpowiedzialnym za program Grassroots, a także szkolił zespoły młodzieżowe Śląska Wrocław.

Na zdjęciu Robert Graf, fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze