Remonty na poznańskich ulicach

Utrudnienia na Krzywoustego, remont chodnika przy Solnej, wymiana nawierzchni na Bałtyckiej i Zamenhofa – kierowcy i piesi w tym tygodniu muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Zazwyczaj w drugiej połowie listopada ze względu na pogodę drogowcy działają głównie interwencyjne. Jednak w tym roku pogodna i ciepła jesień sprzyja pracom w terenie i w wielu miejscach Poznania trwają roboty drogowe.

Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu, od 20 do 21 listopada w związku z remontem przejścia podziemnego pod ul. Krzywoustego prawa jezdnia wylotowa z miasta (pomiędzy rondem Rataje, a ul. Inflancką) będzie zajęta przez dźwig. Prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac będzie ograniczona do 50 km/h. Kierowcom zalecana jest jazda “na suwak”.

Kierowcy proszeni są także o ostrożność na ulicy Solnej – rozpoczął się tam remont nawierzchni chodnika po stronie południowej, na odcinku około 210 metrów od ul. Kościuszki do ul. Młyńskiej.

Przy okazji tego remontu wymieniony zostanie krawężnik betonowy wraz ze ściekiem a nawierzchnia chodnika wykonana zostanie z kostki betonowej (zgodnie z “Katalogiem nawierzchni chodników” – obszar II – centrum). Na prace Zarząd Dróg Miejskich uzyskał pozwolenie konserwatorskie.

Remont został skoordynowany z pracami przy wymianie sieci gazowniczej. Koszt to 178 tysięcy złotych, a środki pochodzą z funduszy, którymi dysponuje Rada Osiedla Stare Miasto. Roboty potrwają do 7 grudnia.

Rozpoczął się także kolejny etap remontu nawierzchni na ul. Bałtyckiej, w okolicach skrzyżowania z ul. Energetyczną w kierunku ul. Syreniej. Prace na tym odcinku będą prowadzone do 23 listopada.

Na ul. Zamenhofa trwa łatanie ubytków w nawierzchni w okolicy skrzyżowania z ul. Piłsudskiego – z tego powodu wygrodzony jest jeden pas jezdni w miejscu prowadzenia prac.

ZDM, el, fot. ZDM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze