Remonty i zmiany w organizacji ruchu. Na których ulicach w Poznaniu trzeba uważać?

roboty drogowe fot. ZDM

Po długim weekendzie na poznańskie ulice wyjechały ekipy remontowe. Z tego powodu w wielu rejonach miasta – nie tylko w centrum – trzeba się nastawić na utrudnienia w ruchu. Gdzie kierowcy powinni spodziewać się problemów?

16 sierpnia, jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, będą kontynuowane remonty na ulicach Strzeszyńskiej i Wągrowieckiej.
– Na ulicy Kurpińskiego trwają natomiast przygotowania do remontu chodnika – podkreśla Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. – Z powodu prac rozbiórkowych należy się liczyć również z wygrodzeniem części jezdni przylegającej do chodnika. Na moście Przemysła i ul. Czechosłowackiej zaplanowano czyszczenie wpustów ulicznych. Remonty cząstkowe nawierzchni jezdni zostaną przeprowadzone na Starołęckiej (przy ul. Romana Maya), Wyspiańskiego, Połabskiej, Wołczyńskiej oraz na Alei Solidarności.

Z kolei na ulicach Katowickiej, Grochowskiej, Brneńskiej i Milczańskiej od 16 sierpnia należy się liczyć ze zmianami w organizacji ruchu. Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu, do 31 sierpnia ulica Katowicka przed prawoskrętem w ul. Lwowską będzie zwężona do jednego pasa w związku z renowacją sieci kanalizacji deszczowej, ale tylko w godzinach nocnych, od 23.00 do 5.00. Utrzymana zostanie możliwość skrętu z lewego pasa ul. Katowickiej we wszystkich kierunkach.

Od 16 do 31 sierpnia z powodu budowy przyłączy telekomunikacyjnych wygradzany będzie pas zieleni po zachodniej stronie ul. Grochowskiej na odcinku od ul. Marcelińskiej do ul. Rycerskiej – ale nie powinno to spowodować utrudnień w ruchu. Utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji. W tym samym terminie, z powodu budowy przyłączy kanalizacji i wodociągowego, nastąpią zmiany w organizacji ruchu w pobliżu skrzyżowania ul. Jackowskiego i Wawrzyniaka: dwukierunkowy będzie odcinek ul. Wawrzyniaka od ul. Jackowskiego do ul. Szamarzewskiego oraz odcinek ul. Jackowskiego od ul. Kraszewskiego do ul. Wawrzyniaka. Objazd wyznaczono ulicami: Polną, Szamarzewskiego, Kraszewskiego i Bukowską. Ponadto zawężana miejscowo będzie jezdnia ul. Jackowskiego i ul. Wawrzyniaka (w dwóch etapach) w pobliżu skrzyżowania i konieczne będą czasowe zakazy zatrzymywania się pojazdów w rejonie prac.

Z kolei od 16 do 18 sierpnia w związku z budową zjazdu i wyjazdu z posesji zwężony zostanie fragment ulicy Milczańskiej i sąsiadujący fragment Brneńskiej. Utrzymana zostanie możliwość skrętu z ul. Brneńskiej w obu kierunkach ul. Milczańskiej, ale ruch pieszy i rowerowy w rejonie prac w pobliżu skrzyżowania odbywać się będzie tymczasowym chodnikiem z płyt.

Źródło: ZDM

Podziel się: