Remont zabytkowej ulicy wznowiony. Tym razem ze zgodą konserwatora

fot. Tomasz Dworek

Na ulicy Wysokiej, której remont rozpoczął się pod koniec września i został wstrzymany, bo urzednicy zapomnieli o zezwoleniu od Miejskiego Konserwatora Zabytków, znów rozpoczęły się prace. Już zgodnie z prawem, bo z wydaną zgodą MKZ.

Przypomnijmy: remont zaczął się 21 września, odpowiedzialny za niego był Zarząd Dróg Miejskich. Ulica Wysoka jest ulicą zabytkową, ze względu na zachowaną zabytkową nawierzchnię, a zwłaszcza granitowe rynsztoki, zachowane na sporej długości ulicy. Co ciekawe, ZDM w informacji na swojej stronie podkreślił konieczność szczególnej staranności podczas prac na tej ulicy ze względu na jej zabytkowy charakter – tymczasem przygotowując dokumentację niezbędną do remontu zapomniał o pozwoleniu na remont od Miejskiego Konserwatora Zabytków, które jest niezbędne przy remoncie zabytku.

O brak dokumentu zapytała Agatę Kaniewską, rzeczniczkę ZDM, telewizja WTK, która wykryła sprawę. Rzeczniczka nazwała to “niedopatrzeniem pracownika”. Natychmiast też do MKZ o dokument wystąpiono, gdy tylko zorientowano się, że go nie ma i oczywiście wstrzymano prace na ten czas.

Sprawa skończyła się pomyślnie – jak podało Radio Poznań, MKZ nie dopatrzył się niczego niepokojącego w dokumentach i zgodę na kontynuację prac wydał pod koniec października. Roboty zostały więc wznowione na początku listopada i potrwają jeszcze do połowy grudnia.

Źródło: Radio Poznań / fot. archiwum, Tomasz Dworek (zdjęcie ilustracyjne)

Podziel się: