Remont w Poznaniu. Będą zmiany organizacji ruchu!

roboty drogowe fot. ZDM

Od 7 września kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na ulicy Szamarzewskiego, na jej odcinku w rejonie skrzyżowania z Długosza. Nastąpi tam zwężenie jezdni i ograniczenia ruchu pojazdów ze względu na rozpoczętą inwestycję.

Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu, z utrudnieniami należy się liczyć od 7 do 25 września 2023 r.. W tym czasie będzie tam trwała budowa przyłącza cieplnego do budynku przy ul. Szamarzewskiego. Z tego powodu w pobliżu skrzyżowania z ul. Długosza nastąpią ograniczenia ruchu pojazdów.
“W pierwszym etapie prac, od 7 do 12 września, odcinek ul. Szamarzewskiego bezpośrednio przed skrzyżowaniem z ul. Długosza od strony centrum będzie zwężony połówkowo i jednokierunkowy w stronę ul. Przybyszewskiego” – informuje MIR. – “Wjazd i wyjazd z południowego odcinka ul. Długosza będzie możliwy tylko od strony ul. Przybyszewskiego. Prędkość maksymalna pojazdów na zwężonym odcinku ul. Szamarzewskiego będzie ograniczona do 30 km/h. Objazdy dla zamkniętego kierunku ruchu wyznaczono ulicami Jackowskiego i Polną lub Dąbrowskiego i Polną”.

Drugi etap prac potrwa od 13 do 25 września – i wtedy będzie zwężony odcinek ul. Szamarzewskiego po stronie południowej. Prędkość maksymalna w obu kierunkach będzie ograniczona do 30 km na godzinę, a w rejonie prac po obu stronach ulicy obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Utrzymany zostanie ruch pieszy i rowerowy, ale kierowcy są proszeni o usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazem.

Źródło: MIR

Podziel się: