sobota, 9 grudnia, 2023

Remont SOR w Poznaniu. Ale pacjenci będą przyjmowani normalnie

Centrum Medyczne HCP zapowiada remont swojego oddziału SOR – jednak zapewnia, że pacjenci nie odczują utrudnień z tego powodu. Remont miałby się odbyć w przyszłym roku i podczas niego zostanie wymieniony sprzęt medyczny.

Jak powiedział Głosowi Wielkopolskiemu Lesław Lenartowicz, prezes zarządu Centrum Medyczne HCP i Szpitala im. św. Jana Pawła II w Poznaniu, remont jest możliwy, ponieważ placówka otrzymała ponad 13 mln zł dotacji z rządowego Funduszu Medycznego, właśnie na remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i wymianę sprzętu. Dotacje otrzymały także Szpital Miejski im. Strusia (15 mln zł), szpital w Puszczykowie (8,7 mln zł) oraz Szpital Wojewódzki w Poznaniu (3 mln zł).

Remont jest niezbędny, ponieważ SOR zużył swoje zasoby w czasie pandemii koronawirusa – ponieważ szpital im. Strusia pełnił wtedy funkcję szpitala jednoimiennego, więc większość pacjentów – zdaniem prezesa Lenartowicza aż 90 proc. – trafiała na SOR do szpitala HCP. Tak intensywne wykorzystywanie doprowadziło do zużycia sprzętu i pomieszczeń i remont jest niezbędny.

Prezes zapewnił jednak, że prace zostaną tak zorganizowane, by przebiegać z jak najmniejszymi utrudnieniami dla pacjentów. Dodatkowo przy okazji remontu zostaną wprowadzone usprawnienia – rentgen i tomograf komputerowy zostaną przeniesione do sąsiednich pomieszczeń, dzięki czemu pacjenci będą diagnozowani szybciej, zostaną zamontowane nowe respiratory. Po remoncie oddział będzie też liczył więcej łóżek.

Źródło: Głos Wielkopolski
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoRemont SOR w Poznaniu. Ale pacjenci będą przyjmowani normalnie