Remont nawierzchni autostrady A2 przełożony

Autostrada, prace utrzymaniowe fot. AW

„Planowane na 12 kwietnia rozpoczęcie remontu nawierzchni w rejonie płyty PPO Gołuski (150 km A2) zostaje przełożone ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne” – poinformowało biuro prasowe Autostrady Wielkopolskiej. Nowy termin rozpoczęcia prac nie jest znany.

12 kwietnia miał się rozpocząć remont nawierzchni płyty PPO Gołuski (150 km A2). Prace miały być kontynuacją rozpoczętego w 2022 roku remontu nawierzchni ciągu głównego Autostrady Wielkopolskiej między Nowym Tomyślem a Poznaniem i miały zostać wznowione z nadejściem cieplejszych dni, jednak padający deszcz uniemożliwił rozpoczęcie prac w planowanym terminie.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy remont się rozpocznie – Autostrada Wielkopolska zapowiedziała podanie terminu w osobnym komunikacie. Jednak kiedy się zacznie, kierowcy będą się musieli liczyć z utrudnieniami w miejscu prowadzonych prac. Poszczególne odcinki remontowanej nawierzchni będą czasowo zamknięte dla kierowców, a pojazdy ponadgabarytowe, o szerokości powyżej 2,5 m, w ogóle nie będą mogły w tym czasie poruszać się odcinkiem pomiędzy węzłami Buk i Poznań Zachód (w obu kierunkach). Dla pozostałych pojazdów przejazd będzie możliwy wytyczonymi pasami ruchu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: