Remont na Łazarzu zbliża się do końca! Są już pierwsze nasadzenia zieleni i kończą się prace brukarskie

przebudowa Kolejowej fot. PIM

Na części już jest nowa nawierzchnia, na części jeszcze trwa jej układanie, ale są już pierwsze nasadzenia zieleni i kończą się prace brukarskie. Remont, a właściwie przebudowa, ulicy Kolejowej na Łazarzu dobiega już końca.

4 września rozpoczęły się prace przy pokrywaniu jezdni warstwą ścieralną na odcinku od ul. Karwowskiego do ul. Calliera, a od 5 września ulica na odcinku od Klaudyny Potockiej do Kanałowej będzie dostępna dla kierowców jako ulica jednokierunkowa. Na odcinku od ul. Kanałowej do ul. Gąsiorowskich – tak jak do tej pory – będzie możliwy ruch w obu kierunkach. Pozostały jeszcze do ułożenia trzy progi uspokajające ruch i wyniesione skrzyżowania z ulicami Karwowskiego, Calliera oraz Mottego.

– Na ul. Kolejowej zakończyły się już prace związane z odwodnieniem oraz siecią gazową wchodzącą w zakres inwestycji – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Kończą się roboty związane z siecią teletechniczną. Nie zamontowano jeszcze nowych słupów oświetleniowych kolidujących z dotychczasowymi. Warstwa ścieralna na odcinku od ul. Karwowskiego do ul. Klaudyny Potockiej zostanie ułożona po zakończeniu prac brukarskich. Ich zaawansowanie przekroczyło 70 proc.

Zgodnie z zapowiedziami na Kolejowej przybyło też zieleni. Pierwsze nasadzenia wykonano jeszcze wiosną, posadzono także nowe drzewa, a pasy zieleni są obecnie dobrze widoczne. Ale to jeszcze nie koniec nasadzeń. przybędą kolejne drzewa – docelowo ma ich być ponad 50 – dosadzone będą nowe krzewy i zieleń niska. Po zakończeniu remontu na Kolejowej będzie więcej powierzchni biologicznie czynnej o ponad 2500 m kw.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przypomina, że Kolejowa w czasie przebudowy jest strefą zamieszkania, w której pojazdy mogą poruszać się z maksymalną prędkością 20 km/h, a piesi mają pierwszeństwo i mogą się poruszać po całej udostępnionej przestrzeni. Nadal na ulicy obowiązuje zakaz ruchu pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 t oraz o szerokości przekraczającej 2,25 m.

Podziel się: