Remont na kolejnej ulicy w Poznaniu. Będą utrudnienia!

ul. Dobrowita fot. ZDM

Nowa nawierzchnia, utwardzone pobocza, kanalizacja deszczowa i próg zwalniający. Wkrótce rozpocznie się remont ulicy Dobrowita w Antoninku, na odcinku od ul. Sędziwoja do Leszka.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, umowa z wykonawcą na przebudowę ulicy została podpisana 24 maja i teraz wykonawca ma 30 dni na rozpoczęcie prac.

– Przebudowana droga zyska nawierzchnię o szerokości 4,5 metra, wykonaną z kostki betonowej – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa ZDM. – Pobocza, również ułożone z kostki, będą miały szerokość 1,5 metra. Odwodnienie ulicy zostanie poprowadzone w osi ulicy i będzie miało formę podłużnego ścieku, obniżonego o 2cm względem poziomu jezdni. Projekt przewiduje również budowę kanalizacji deszczowej. W celu dodatkowego uspokojenia ruchu, w odległości ok. 50 m od ul. Sędziwoja pojawi się próg zwalniający.

Prace na ul. Dobrowita potrwają do pierwszej połowy września br. Będą kosztować 570 tysięcy złotych – część tej kwoty pochodzi z budżetu Rady Osiedla Antoninek – Zieliniec – Kobylepole.

Podziel się: