Remont na DK11. Będą utrudnienia w ruchu!

roboty drogowe fot. ZDM

1 sierpnia rozpoczną się prace remontowe na półtorakilometrowym odcinku DK11 w Obornikach. Kierowcy mogą się więc spodziewać utrudnień w postaci ruchu wahadłowego, ograniczenia prędkości, zakazu wyprzedzania oraz chwilowych wyłączeń ruchu na remontowanym odcinku.

Jak informuje poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, prace będą polegać na sfrezowaniu nawierzchni, przeprowadzeniu remontu cząstkowego nawierzchni, ułożeniu warstwy wiążącej i ścieralnej oraz wykonaniu oznakowania poziomego. Roboty budowlane wykona firma POL-DRÓG Drawsko Pomorskie, a całość prac będzie kosztować 2 310 705,97 zł. Zadanie realizowane jest ze środków bieżących GDDKiA.

“W związku z prowadzonymi pracami kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w postaci ruchu wahadłowego, ograniczenia prędkości, zakazu wyprzedzania oraz chwilowych wyłączeń ruchu na czas przejazdu pojazdów budowlanych – ostrzega GDDKiA. – “Apelujemy zatem o dostosowanie prędkości do panujących warunków i zwrócenie uwagi na oznakowanie.
W celu minimalizacji utrudnień planujemy, że prace zasadnicze będą prowadzone od wtorku do czwartku. W poniedziałek i piątek będą wykonywane jedynie prace przygotowawcze i wykończeniowe, bez stałych utrudnień”.

Planowane zakończenie robót to koniec września tego roku.

Podziel się: