Remont na A2. Będą utrudnienia w ruchu!

Autostrada, prace utrzymaniowe fot. AW

9 czerwca ekipy remontowe autostrady A2 rozpoczną prace na kolejnym odcinku, między 144 a 140 km nitki północnej (kierunek Świecko). W związku z tym ruch pojazdów zostanie przeniesiony na nitkę południową autostrady, a kierowcy proszeni są o szczególna ostrożność na drodze.

Remont nawierzchni autostrady A2 na odcinkach między Poznaniem a Nowym Tomyślem trwa, a prace postępują zgodnie z planem. 9 czerwca drogowcy rozpoczną remont kolejnego odcinka, między 144 a 140 km na pasie w kierunku Świecka.

– Równocześnie rozpoczną się także prace na odcinku między 111 a 115 km A2 w kierunku na Warszawę (nitka południowa) – informuje Anna Ciamciak, rzeczniczka prasowa Autostrady Wielkopolskiej. – W tym przypadku ruch pojazdów zostanie przeniesiony na nitkę północną. W związku z pracami zostanie zamknięty wjazd na MOP Kozielaski (ok. 114 km A2, kier. Warszawa). Realizacja prac została tak zaplanowana, aby przebiegała w sposób sprawny i jak najmniej uciążliwy dla kierowców. Prosimy jednak wziąć pod uwagę, że warunki atmosferyczne, silny wiatr, opady deszczu itp. mogą wpłynąć na czas realizacji prac.

Rzeczniczka przypomina również, że prace modernizacyjne nawierzchni między Nowym Tomyślem a Poznaniem są częścią wieloletniego planu utrzymaniowego i wynikają z dbałości Autostrady Wielkopolskiej o zapewnienie wysokiej jakość drogi oraz zapewnienie komfortu podróży i bezpieczeństwa kierowców. Duża część z korzystających z koncesyjnego odcinka pojazdów to transport ciężki. To powoduje szybsze zużycie nawierzchni, a więc i konieczność częstszych remontów.

Podziel się: