Remont kolejnej ulicy w Poznaniu zbliża się do końca

ul. Modrzejewskiej fot. PIM

Gotowa infrastruktura podziemna, w tym odwodnienie i rozpoczęte prace brukarskie – ulica Heleny Modrzejewskiej na Ławicy nabiera już zupełnie nowego wyglądu, a remont zbliża się do końca.

– W ostatnim czasie wykonawca inwestycji koncentrował się na pracach związanych z infrastrukturą podziemną, m.in. odwodnieniem – mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – Większość tych robót już została wykonana i rozpoczęły się już prace brukarskie. Zakładamy, że w drugiej połowie września wykonawca przystąpi do budowy konstrukcji jezdni.

Dzięki remontowi ulica Modrzejewskiej na odcinku od ul. Miastkowskiej do skrzyżowania z ulicami Smoka Wawelskiego i Kornela Makuszyńskiego zyska nową, równą nawierzchnię, odwodnienie pasa drogowego, oświetlenie, a przede wszystkim chodniki, których tu wcześniej nie było. Cały odcinek ul. Modrzejewskiej ma obecnie już kanał technologiczny, nie będzie tu więc już kolizji elektroenergetycznych i teletechnicznych.

Z powodu remontu ulica Modrzejewskiej jest całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Miastkowską do ul. Kornela Makuszyńskiego, a ul. Kornela Makuszyńskiego nieprzejezdna jest na odcinku od ul. Smoka Wawelskiego do ul. Pana Twardowskiego. Kierowcy mają do dyspozycji objazd ulicami Makuszyńskiego, Brzechwy i Złotowską i Miastkowską.

Podziel się: