Remont dużej ulicy w Poznaniu. Będą utrudnienia do końca września

Serbska fot. ZDM

4 września rozpocznie się remont nawierzchni ulicy Serbskiej na odcinku od ul. Naramowickiej do ul. Wilczak w stronę Warty. Z tego powodu na ulicy zmieni się organizacja ruchu i tak będzie aż do końca września, kiedy prace mają się zakończyć.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, a w jej miejsce, by zapewnić jak największą trwałość jezdni, ułożone będą warstwy masy asfaltobetonowej.

Z powodu prac na ulicy będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu.
“W pierwszym etapie prac dostępny będzie tylko prawy pas jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. Naramowicką do zamkniętego czasowo skrętu w lewo do sklepu Decathlon i stacji paliw” – informuje Zarząd Dróg Miejskich. – “W kolejnych etapach zamykane będą pojedyncze pasy jezdni ul. Serbskiej na odcinku ok. 200 m przed skrzyżowaniem z ul. Wilczak. Podczas zamknięcia lewego pasa na skrzyżowaniu z ul. Wilczak nie będzie możliwości skrętu z ul. Serbskiej w lewo, a podczas zamknięcia prawego pasa (na całym odcinku od ul. Naramowickiej) nie będzie możliwy skręt w prawo w ul. Wilczak. Nawrotka w kierunku zachodnim będzie możliwa na ul. Serbskiej na wysokości oczyszczalni ścieków Aquanetu”.

Na wszystkich etapach prac na remontowanym odcinku nie będzie można jechać szybciej niż 30 km na godzinę. Zamknięte zostanie także przejście dla pieszych po zachodniej stronie skrzyżowania ul. Serbskiej z ul. Wilczak. Prace potrwają do końca września – dokładny czas ich zakończenia zależy także od warunków pogodowych.

Podziel się: