Remont drogi rowerowej w Poznaniu. “Poprawi znacząco warunki jazdy”

budowa chodnika i drogi rowerowej fot. ZDM

Nawierzchnia bitumiczna zamiast zniszczonych płyt betonowych. Tak będzie wyglądał nowy, liczący około 300 metrów, odcinek ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Dolna Wilda po jej wschodniej stronie. ZDM rozpoczął przebudowę.

Od skrzyżowania z ulicą Droga Dębińska do zjazdu z autostrady A2 po wschodniej stronie ulicy, na skraju Dębiny, rowerzyści dotąd mieli do dyspozycji nawierzchnię ze zniszczonych płyt betonowych, po której nie jeździło się ani wygodnie, ani bezpiecznie. Ten właśnie fragment zamierza wyremontować Zarząd Dróg Miejskich, a prace już się rozpoczęły.

“Na odcinku 320 metrów na południe od skrzyżowania z ul. Czechosłowacką trwa wymiana nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego” – informuje ZDM. – “Po ich zakończeniu piesi będą mogli poruszać się po nowym chodniku z płyt betonowych, a rowerzyści skorzystają z wygodnej, bitumicznej drogi rowerowej. Poprawi to znacząco warunki jazdy po jednej z ważniejszych tras dla jednośladów, uczęszczanej przez osoby dojeżdżające do centrum od strony Lubonia”.

Wymiana nawierzchni to efekt projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego “Rowerem na Wartostradę”. Prace potrwają do końca lipca, a ich koszt to niemal 800 tysięcy złotych.

Podziel się: