Remont domu dla sześcioosobowej rodziny. Twórca budowli z klocków Lego prosi o pomoc

Remont domu fot. pomagam

Mateusz Wawrowski, znany twórca konstrukcji z klocków Lego, prosi o pomoc dla sześcioosobowej rodziny, której dom wymaga remontu. Na razie stworzył dla nich projekt z klocków Lego, ale ma nadzieję, że uda mu się zebrać pieniądze na prawdziwy dom.

Kuba i Żaneta z czwórką dzieci mieszkają w Grodzisku Wielkopolskim, w domu jednorodzinnym. Jednak stan domu jest bardzo zły, a rodziny nie stać na remont: Kuba potrafi pracować nawet przez 24 godziny, ale to, co zarabia, wystarcza jedynie na utrzymanie rodziny, nie jest w stanie odłożyć na remont. Żaneta nie pracuje, zajmuje się domem – choruje na serce i ma problemy z wydolnością krążenia.

Tymczasem ich dom jest w coraz gorszym stanie i potrzebuje kapitalnego remontu. Przecieka dach, odpadają sufity, w budynku jest grzyb, co fatalnie wpływa na stan zdrowia Kuby, który jest astmatykiem i ma grupę inwalidzką. Także dzieci często chorują z tego powodu. Grzyb jest regularnie usuwany, a pokoje malowane, ale to za mało, by się go pozbyć na stałe. Potrzebny jest remont dachu – to na początek.

Mateusz postanowił im pomóc – najpierw stworzył projekt wyremontowanego domu z klocków Lego, w którym przedstawił całą rodzinę w wyremontowanym domu. Później założył zbiórkę na portalu „pomagam”.

„Chciałbym im pomóc i wyremontować dom, w którym mieszkają” – napisał na portalu. – „Samemu będzie mi trudno coś zdziałać, dlatego proszę Państwa o wsparcie tej zbiórki. Na początek chciałbym, by udało się wymienić dach na nowy i zlikwidować oznaki grzyba. Później przyjdzie czas na remont łazienki oraz adaptację strychu, w tym pomieszczeniu dobrze byłoby stworzyć osobne pokoje dla dzieci. Natomiast na parterze mógłby znaleźć się salon i sypialnia rodziców. Obecnie wszyscy mieszkają w dwóch pokojach, mając do dyspozycji kuchnię i łazienkę, jednak tylko z toaletą”.

Na remont domu Mateusz chce zebrać 75 tys. zł. To powinno wystarczyć na najpotrzebniejsze prace remontowe. Ma nadzieję, że uda mu się zebrać tę sumę i pomóc rodzinie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: