Rektorzy uczelni z całej Polski spotkają się w Poznaniu

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Trzy poznańskie uczelnie: UAM, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Politechnika Poznańska organizują dwudniowe, posiedzenie Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Rozpocznie się 24 listopada.

Obrady KRASP rozpoczną się w czwartek o 15.00 na UAM w Collegium Minus, następnego dnia przeniosą się na Politechnikę i UEP. Konferencja zakończy się koncertem Filharmonii Poznańskiej z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Auli UAM. Koncert nosi tytuł „Nasi Goście”.

– Nasze spotkanie jest wyjątkowe, ponieważ organizują je trzy uczelnie: UAM, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Politechnika Poznańska – podkreśla prof. Bogumiła Kaniewska, rektorka UAM.

Na posiedzenie Konferencji Rektorów zostali zaproszeni także przedstawiciele instytucji szkolnictwa wyższego, w tym Ministerstwa Edukacji i Nauki. Równolegle w kampusie na Ogrodach odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Akademickich Biur Karier – a w Obrzycku spotkanie kanclerzy i kwestorów uczelni zrzeszonych w KRASP.

Jednym z ważniejszych tematów będą finanse uczelni wyższych.
– Wszyscy zmagamy się z tymi samymi problemami – przyznaje prof. Bogumiła Kaniewska. – Będziemy mówić także o dyscyplinach, o ewaluacji i o problemach, które nurtują teraz szkolnictwo wyższe.

Przypomnijmy, że Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) tworzą polskie szkoły wyższe (publiczne i niepubliczne), posiadające uprawnienia do nadawania stopnia doktora w co najmniej jednej dyscyplinie. KRASP jest instytucją przedstawicielską środowiska szkolnictwa wyższego i nauki. Przewodniczącym Konferencji jest prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej.

Podziel się: