Sejm RP fot. Kancelaria Sejmu Rafał Zambrzycki

Rekordowy spadek notowań PiS. Tak źle jeszcze nigdy nie było!

Rząd Mateusza Morawieckiego i on sam błyskawicznie tracą społeczne poparcie. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez ośrodek Kantar dla Wirtualnej Polski. Takiego spadku nie było nigdy wcześniej.

Badani byli pytani o to, na kogo oddaliby swój głos, gdyby wybory parlamentarne odbywały się dzisiaj. Warto dodać, że badanie prowadzono w dniach 6-12 listopada, w czasie protestów społecznych na ulicach o największej intensywności od wielu lat.

Z sondażu wynika, że PiS popiera już tylko jego twardy elektorat i wynosi ono 30 proc. Dla porównania w sierpniowym badaniu popierało partię Jarosława Kaczyńskiego 40 proc. badanych. Od tego czasu liczba zwolenników maleje, a najwięcej PiS stracił w październiku – w ciągu niespełna dwóch tygodni stracił aż 10 punktów procentowych! Takiego spadku nie odnotował nigdy dotąd.

Warto dodać, że według danych z tego samego badania Koalicja Obywatelska odnotowuje 24 proc. poparcia, Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni 14 proc., a Lewica, Konfederacja i PSL dostałyby po 6 proc.

Bardzo ciekawie układają się dane odpowiedzi na pytanie o ogólną oceną rządów Prawa i Sprawiedliwości. 65 proc. ankietowanych oceniło je zdecydowanie negatywnie, a tylko 26 proc. – pozytywnie. Jeszcze w lipcu rząd premiera Morawieckiego pozytywnie oceniało 43 proc. badanych, a negatywnie 47 proc.

A jak wypadła ocena samego premiera? 62 proc. badanych oceniła go negatywnie. 29 proc. – pozytywnie.

el

4.7 3 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze