Rękodzieło, przysmaki i koncerty. Rynek Rozmaitości na Jeżycach w Poznaniu

Rynek Rozmaitości Jeżyckich fot. K. Adamska

17 i 18 czerwca na rynku Jeżyckim szykuje się wiele atrakcji: koncerty, spektakle, tańce i zabawy dla dzieci, wyjątkowe rękodzieło i przysmaki z okolicznych lokali. Na wszystko to zaprasza już po raz kolejny Rynek Rozmaitości Jeżyckich.

Rynek Rozmaitości Jeżyckich rozpocznie się w sobotę, 17 czerwca, o godz. 17.00, i potrwa do niedzieli, do godz. 18.00. Rozpocznie się warsztatami plastycznymi dla dzieci oraz nauką gry na ukulele, które poprowadzi Przemysław Śledź, a już o 17.30 rozpoczną się koncerty: jako pierwsza wystąpi ukraińska grupa Domsun. Cały czas oczywiście będzie można robić zakupy na straganach.

O godzinie 19.00 do zabawy zaprosi DJ set: Dariusz Rychlewicz, Tango Nuevo, Street tango, godzinę później zagra węgierski zespół Imitation, a dwie godziny później – polsko-niemiecki ZOOM.

Z kolei w niedzielę już o godzinie 13.00 najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, a osoby w każdym wieku – w zajęciach ceramicznych, które poprowadzi Emilia Skiba, twórczyni pracowni garncarskiej. Na scenie będzie można zobaczyć spektakl dla całych rodzin: “Namiot muzyki i opowieści: wędrówki po Bliskim Wschodzie”. O godzinie 15.00 rozpoczną się warsztaty tańców ukraińskich i wystąpi polsko-meksykański zespół Candela, a na straganach będzie można zrobić zakupy rękodzieła oraz spróbować dań z jeżyckich restauracji i barów.

Organizatorami Rynku Rozmaitości Jeżyckich są: Rada Osiedla Jeżyce, Urząd Miasta Poznania, Fundacja Pana Gara i spółka Targowiska. Wydarzenie jest finansowane z budżetu miasta.

Podziel się: