Rawicz: Znikające pokrywy studzienek

Rawiccy policjanci zatrzymali 41-letniego sprawcę kradzieży kratek zabezpieczających studzienki kanalizacyjne. Jak się okazało, złodziej ma na swoim koncie kilkadziesiąt takich kradzieży, i to nie tylko na terenie powiatu rawickiego.

Kratki zaczęły znikać na początku lipca tego roku. Do kradzieży dochodziło na drogach gminnych, powiatowych i krajowych, a dziury pozostawione na jezdniach stwarzały niemałe zagrożenie dla uczestników dróg.

Policjanci zaczęli badać sprawę i szybko zatrzymali sprawcę: okazał się nim 41-letni mieszkaniec gminy Szlichtyngowa. Mężczyzna kradł pokrywy i kratki studzienek od 2015 roku i sprzedawał w punkcie skupu złomu w Kobylinie. Jego sposób działania był zawsze taki sam: podjeżdżał pod losowo wybraną kratkę kanalizacyjną, wyciągał ją i pakował do auta osobowego. W ten sposób jednej nocy potrafił skraść kilka, ważących kilkadziesiąt kilogramów kratek. Sprzedawał je jako złom, dostawał 80 groszy za kilogram, a zarządców dróg narażał na straty w wysokości kilkuset złotych.

Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży. Policjanci udowodnili mu, że na terenie powiatu rawickiego skradł 60 sztuk takich kratek o łącznej wartości ponad 28 tysięcy złotych. Zatrzymany usłyszy jeszcze kolejne zarzuty za podobne kradzieże w sąsiednich powiatach. W złodziejskim procederze od czasu do czasu towarzyszyła mu 21-latka z gminy Poniec, kobieta również nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Kryminalni w toku prowadzonych czynności na punkcie skupu złomu w Kobylinie zabezpieczyli 24 kratki. Wszystko wskazuje na to, ze właściciel owego skupu złomu również poniesie konsekwencje prawne swoich czynów.

KWP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze