kradzież w Rawiczu fot. policja

Rawicz: Siedem ekspedientek okradało pracodawcę. Od lat

Przez 3 lata wynosiły towar ze sklepu nie płacąc za niego. Pracodawca zorientował się dopiero wtedy, gdy sklep zaczął przynosić duże straty.

Właściciela marketu w jednej z miejscowości gminy Rawicz zaniepokoiło to, że sklep, mimo dużych obrotów, przynosi od pewnego czasu spore straty. Postanowił dokładniej przyjrzeć się sytuacji w sklepie oraz pracującym w nim ekspedientkom – i w ten sposób natrafił na dowody, że pracujące w sklepie ekspedientki od lat go systematycznie okradały.

O sprawie została powiadomiona policja, a rawiccy kryminalni po analizie zebranych dowodów zatrzymali siedem kobiet pracujących w tym markecie. Zatrzymane są mieszkankami Rawicza, gminy Rawicz oraz Wąsosza. Podczas przeszukania ich mieszkań funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli znaczną część towaru skradzionego w markecie. Kobiety ukrywały go w różnych miejscach: w garażu, piwnicy, a nawet w tapczanie i pufach.

Każda z zatrzymanych usłyszała zarzuty kradzieży. Dowody wskazują, że okradały pracodawcę od 3 lat. Czterem z zatrzymanych kobiet zarzucono kradzież na kwotę nie mniejszą niż 20 tysięcy złotych, trzem pozostałym na kwotę około 10 tysięcy. Złodziejkom grozi do 5 lat pozbawienia wolności i nakaz zwrotu zagrabionego mienia, zostały również dyscyplinarnie zwolnione z pracy.

KPP Rawicz

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze