rawicz 04 fot. WBOT

Rawicz: Mobilny punkt prób na koronawirusa już działa!

Mieszkańcy Rawicza przez cały weekend mogą wykonać sobie testy na obecność koronawirusa. Jak szacują żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w ciągu dwóch dni pobiorą około 450 próbek.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Testy są bezpłatne, a na samo badanie trzeba zarezerwować sobie około 10-15 minut. Po odbyciu całej procedury, osoby poddające się badaniu, otrzymają dostęp do wyników online. Jeżeli test okaże się pozytywny, informacja taka trafi do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Aby poddać się badaniu, nie trzeba wysiadać z samochodu (na tym właśnie polega metoda „drive thru”).

Za organizację i funkcjonowanie mobilnego punktu badań na obecność koronawirusa odpowiadają własnie terytorialsi.
– Rawicz jest kolejnym miejscem w naszym województwie, gdzie 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej zorganizowała punkt poboru wymazów – tłumaczy ppłk Tomasz Woźniak, dowódca 124 batalionu lekkiej piechoty w Śremie. – W ciągu dwóch dni funkcjonowania test and go planujemy pobrać około 450 próbek. Organizacja takiego punktu jest trudnym i odpowiedzialnym przedsięwzięciem. W tym zadaniu wspierają nas żołnierze z 6 batalionu chemicznego Sił Powietrznych, 6 batalionu dowodzenia Sił Powietrznych, 3 Dywizjon Przeciwlotniczy.

Na wniosek wojewody wielkopolskiego, punkt test and go działa na parkingu szkoły podstawowej przy ul. Przyjemskiego. Mieszkańcy mogą skorzystać z badań do jutra (30.maja). Na placu wymazowym wyznaczonych jest pięć stref: wyczekiwania, ewidencyjna, badań, odpoczynku oraz odkażania. Wcześniej mobilne punkty wymazowe działały w Krotoszynie, Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie. Ze względu na duże zogniskowanie SARS-CoV-2 w Kępnie, w miniony weekend zorganizowano tam doraźny punkt badań. Kolejny punkt test and go zostanie uruchomiony 1. czerwca w Gnieźnie.

WBOT, el

Rawicz, drib

Dodaj komentarz

avatar