Rawicz: Czterech nastolatków napadło na rówieśnika

policja fot. Sławek Wąchała
Pewien 18-latek pokłócił się z kolegą. W efekcie został zwabiony w zasadzkę i pobity przez owego kolegę i trzech innych nastolatków. Wszyscy czterej staną przed sądem.

9 grudnia inicjator całej awantury postanowił namówić 18-latka na spotkanie, podczas którego mieli ostatecznie wyjaśnić nieporozumienia między sobą. Udało się, podjechał po niego samochodem i udali się w ustronny rejon ulicy Armii Krajowej.

Jednak na miejscu okazało się, że nie chodzi o żadną rozmowę, ale o solidny wycisk. Na miejscu czekali już koledzy: 17- i 18-latek z Rawicza oraz 15- i 16-latek z Miejskiej Górki. Wszyscy czterej rzucili się na ofiarę, bili ją i kopali.

Chłopakowi udało się uciec i dojść do domu, gdzie o wszystkim opowiedział rodzicom. Ci natychmiast zawiadomili policję i zabrali syna do szpitala. Na szczęście okazało się, że obyło się bez poważnych uszkodzeń ciała.

Policjanci bez trudu znaleźli i zatrzymali sprawców pobicia. Dwóch starszych, jako pełnoletnich pod względem odpowiedzialności karnej, staną przed sądem dla dorosłych, a inicjator pobicia usłyszy za to dodatkowe zarzuty. Grozi im do trzech lat więzienia. Dwaj młodsi staną przed sądem rodzinnym. Dodatkowo prokurator zarządził wobec nich dozór policyjny.

KPP Rawicz, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: