policja fot. Sławek Wąchała

Rawicz: Czterech nastolatków napadło na rówieśnika

Pewien 18-latek pokłócił się z kolegą. W efekcie został zwabiony w zasadzkę i pobity przez owego kolegę i trzech innych nastolatków. Wszyscy czterej staną przed sądem.

9 grudnia inicjator całej awantury postanowił namówić 18-latka na spotkanie, podczas którego mieli ostatecznie wyjaśnić nieporozumienia między sobą. Udało się, podjechał po niego samochodem i udali się w ustronny rejon ulicy Armii Krajowej.

Jednak na miejscu okazało się, że nie chodzi o żadną rozmowę, ale o solidny wycisk. Na miejscu czekali już koledzy: 17- i 18-latek z Rawicza oraz 15- i 16-latek z Miejskiej Górki. Wszyscy czterej rzucili się na ofiarę, bili ją i kopali.

Chłopakowi udało się uciec i dojść do domu, gdzie o wszystkim opowiedział rodzicom. Ci natychmiast zawiadomili policję i zabrali syna do szpitala. Na szczęście okazało się, że obyło się bez poważnych uszkodzeń ciała.

Policjanci bez trudu znaleźli i zatrzymali sprawców pobicia. Dwóch starszych, jako pełnoletnich pod względem odpowiedzialności karnej, staną przed sądem dla dorosłych, a inicjator pobicia usłyszy za to dodatkowe zarzuty. Grozi im do trzech lat więzienia. Dwaj młodsi staną przed sądem rodzinnym. Dodatkowo prokurator zarządził wobec nich dozór policyjny.

KPP Rawicz, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze