drive thru 5 fot. WBOT

Rawicz: Będzie można się przebadać na obecność koronawirusa

W najbliższy piątek w Rawiczu, decyzją wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, powstanie mobilne centrum pobrań prób covid-19 test and go. Będzie działało tam przez dwa dni.

Rawickie drive-thru będzie działać od piątku do soboty (29-30 maja) na parkingu Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka (budynek byłego gimnazjum, ul. Przyjemskiego 35 w Rawiczu). Osobom, które przyjadą autem do, zostaną pobrane wymazy. Próbki trafią do laboratorium w Poznaniu, gdzie zostaną poddane badaniom. – Zachęcam mieszkańców, którzy chcą się przebadać, by telefonicznie zgłaszali się do sanepidu. Drive-thru będzie trwało dwa dni i jestem przekonany, że mieszkańcy Rawicza i powiatu rawickiego skorzystają z tego rozwiązania. Jeśli ktoś ma wątpliwości w sprawie stanu swojego zdrowia, niech nie czeka – mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

W godzinach od 10.00 do 19.00 osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby covid-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się na obecność koronawirusa po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną pod numerem telefonu – 61 65 68 075.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Jego zabezpieczeniem zajmują się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz samorząd Rawicza.

Dotychczas centra pobrań prób covid-19 test and go uruchomione zostały w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Kępnie oraz w Pleszewie.

WUW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze