Rawicz: 8 mln od rządu na lokalne inwestycje

Marlena Maląg, Łukasz Mikołajczyk 5
Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej oraz Danuta Dmowska-Andrzejuk przekazały wsparcie dla powiatu podczas swojej wizyty w Rawiczu. 7 mln zł jest przeznaczonych na lokalne inwestycje, pieniądze otrzymało też 13 klubów sportowych z Rawicza.

Jak informuje TVP, wsparcie pochodzi z rządowego programu „Klub”, a kwota dofinansowania wynosi 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 15 tysięcy złotych dla klubów wielosekcyjnych. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na wynagrodzenia dla szkoleniowców, będących z powodu pandemii koronawirusa i zamknięciu klubów w bardzo trudnej sytuacji. Wsparcie pozwoli im zostać w klubach i nadal szkolić młodych ludzi.

7 milionów złotych z kolei pochodzi z Funduszu Inwestycji Samorządowych – przekazany czek był symboliczny, bo samorządy będą musiały w sierpniu złożyć odpowiednie wnioski do wojewody, żeby te pieniądze otrzymać. trafi z kolei do gmin powiatu rawickiego i jest przeznaczonych na realizację dowolnych inwestycji lokalnych. Wiele z nich musiało zostać wstrzymanych z powodu mniejszych wpływów do budżetów samorządów. Dodatkowe pieniądze pozwolą je prowadzić dalej. Minister Maląg zwróciła uwagę, że nie tylko wielkie inwestycje mają znaczenie – czasami te małe są ważniejsze, przynajmniej dla okolicznych mieszkańców.

Dodatkowy milion zł dostał też rawicki szpital na zakup sprzętu medycznego.

el

Podziel się: