Ratowanie drzew w Poznaniu. Z pomocą sprężonego powietrza!

wydmuchiwanie gruntu fot. PIM

Na remontowanej ulicy Kolejowej można właśnie obejrzeć prace mające poprawić kondycję rosnących tam drzew. Są one wykonywane przy pomocy sprężonego powietrza, by nie uszkodzić korzeni. Co mają dać te zabiegi?

Drzewa rosnące przy ulicy Kolejowej nie mają łatwo: ciasna zabudowa, niewiele wolnej przestrzeni wokół samych drzew, ograniczonej asfaltem jezdni, płytami chodnika czy fundamentami budynków sprawiają, że korzenie nie mogą się rozrosnąć tak, by pobierać wystarczająco dużo składników odżywczych, a i jakość samej gleby pozostawia wiele do życzenia.

To wszystko ma poprawić zabieg, prowadzony teraz na ulicy Kolejowej. Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, polega on na odspajaniu (wydmuchiwaniu) gruntu z systemu korzeniowego drzew za pomocą sprężonego powietrza wytwarzanego przez specjalne urządzenie.

Wydmuchana ziemia zostanie zastąpiona nową, żyźniejszą, co stworzy drzewom lepsze warunki do życia, ponieważ poprawi dostęp wody i powietrza do systemu korzeniowego. Dodatkowo na Kolejowej zostaną też posadzone nowe rośliny, w tym drzewa.

Podziel się:

Ostatnio dodane: