Ranking Samorządów. Poznań za Rybnikiem i Zieloną Górą

Poznań fot. UMP
Stolica Wielkopolski zajęła piąte miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej” w kategorii „Miasta na prawach powiatu”. Pierwsze miejsce zdobył Sopot.

Przed Poznaniem znalazły się jeszcze Rybnik, Zielona Góra i Bydgoszcz. W poprzednim rankingu nasze miasto było pozycję niżej. – To że nasze miasto jest wyróżniane i plasowane tak wysoko, to zasługa przede wszystkim współtworzących Poznań mieszkańców! Podziękowania także dla wszystkich pracowników struktur miejskich za codzienną pracę, radnych i zespołu pod kierunkiem prezydenta Jacka Jaśkowiaka – skomentował na żywo Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, który pojawił się na gali w Warszawie.

Przewodniczącym kapituły był Jerzy Buzek, który w swoim wystąpieniu odniósł się do postulatów samorządów o zwiększenie ich finansowania. – Ludzie czasami zapominają, że samorząd to oni. Jeśli mówicie, że o coś walczycie, to nie mówcie, że to samorząd coś traci, że samorządowi jest coś odbierane. Mówcie, że to obywatele tracą, że to mieszkańcom jest coś odbierane. Trzeba to mówić jasno i głośno, że wy, samorządowcy, jesteście częścią społeczności lokalnej – mówił były premier.

W rankingu przyznawano punkty za cztere kategorie: trwałość ekonomiczno – finansową; trwałość społeczną; trwałość środowiskową; jakość zarządzania i współpracy.

W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich pierwsze miejsce zajęła Morawica, natomiast w kategorii gmin wiejskich wygrała Wielka Wieś.

Z całym rankingiem można zapoznać się tutaj.

Źródło: rp.pl

Podziel się: